Безпечний інтернет

Безпека дітей в Інтернеті

Більше половини дітей, які користуються Інтернетом, нічого не знають про ризики в мережі.
Дізнайтеся білльше про безпеку дітей в Інтернеті на сайті: www.onlandia.org.ua

В Україні 96% дітей віком від 10 до 17 років користуються Інтернетом, але більше половини не знають про те, яка небезпека чекає на них в мережі. 8 лютого, у День безпечного Інтернету компанія «Майкрософт Україна» презентувала дослідження, що демонструє поведінку в Інтернеті дітей та підлітків - користувачів мережі.

Протягом останнього року кількість дітей віком 10-17 років, які опанували Інтернет, становила 96%, але про те, які ризики існують в мережі і як на них реагувати, знає менше половини. Окрім того, багато дітей безтурботно розміщують особисту інформацію і ходять на зустрічі з віртуальними знайомими.

 Дослідження, проведене Кафедрою превентивної освіти і соціальної політики ЮНЕСКО у партнерстві з «Майкрософт Україна», демонструє необхідність всебічного системного підходу до навчання дітей основам безпеки в Інтернеті. Так, насторожує легковажне ставлення дітей усіх вікових груп - а особливо 15-17 років - до розповсюдження особистої інформації: 
  • 44% дітей знаходяться в потенційній зоні ризику (надають особисту інформацію) і 24,3% вже були у ризикових ситуаціях (ходили на зустріч із віртуальними знайомими). У віковій групі від 15 до 17 років цей показник склав 60,3%.
  • 52% дітей виходять в Інтернет перш за все задля спілкування в соціальних мережах, де вони залишають свій номер телефону (46%) та домашню адресу (36%), а також особисті фото (51%).
  • 6,5% підлітків 15-17 років розповсюджували онлайн особисту інформацію про своїх батьків, у той час як серед молодшої групи респондентів 10-11 років цей показник складає поки лише 0,4%. 
Пропонуємо до Вашої уваги практичну інформацію з Інтернет-безпеки, що дозволить навіть початківцям ефективно використовувати ресурси мережі й захистити себе від небажаного контенту. Матеріали для дітей, батьків і вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть освоїти основи безпечної роботи в Інтернеті.

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти презентує новостворений навчально-методичний посібник для загальноосвітніх навчальних закладів «Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі» (авт. Кочарян А.Б., Гущина Н.І.), який висвітлює використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі, містить статистичні дані про використання молоддю мережі Інтернет. Окремим розділом подаються методичні рекомендації для вчителів з формування у дітей компетенцій грамотного використання Інтернет-ресурсів.

«Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі»
Листи:
Спеціалізовані веб-ресурси:

Програмне забезпечення для блокування небажаної інформації на сайтах:

Безпечний Інтернет. 5 простих правил для батьків
Посібник для батьків
«Київстар» видав перший в Україні науково обґрунтований посібник для батьків «Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі», створений спільно з Інститутом психології ім. Г. С. Костюка НАПН України. Посібник містить просте зведення правил і рекомендацій батькам і педагогам із забезпечення безпеки дітей у Мережі. Посібник рекомендований Міністерством освіти і науки України для використання у школах. У посібнику розкрито можливості сучасних інформаційних технологій — інтернету, мобільного зв'язку та висвітлено способи безпечної поведінки дитини у віртуальному просторі, що убезпечать від негативного впливу на її психічне і фізичне здоров'я. Посібник адресовано батькам, дідусям і бабусям, педагогам, працівникам соціальних служб для дітей і молоді. Скачати



Безпечний Інтернет - 2011




Безпека дітей в Інтернеті

On-ляндія — це казкова країна, де діти почувають себе захищеними. Вони знають, як правильно користуватися перевагами Інтернету. On-ляндія — це інтерактивний курс з інтернет-безпеки — спільна ініціатива програми Microsoft «Партнерство в навчанні», соціально відповідальних комерційних структур, неурядових організацій, за підтримкою громадського-соціальних діячів.

Цей сайт містить матеріали для дітейбатьків і вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть освоїти основи безпечної роботи в Інтернеті. На сайті подано доступну, практичну інформацію з Інтернет-безпеки, ознайомившись з якою навіть починаючі користувачі зможуть ефективно використовувати ресурси мережі й захистити себе від небажаного контенту.


ПРОБЛЕМУ БЕЗПЕКИ ДІТЕЙ В МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ ВИРІШУЮТЬ У ШКОЛАХ


22 вересня в 2010 року у дніпропетровській середній школі № 6 (вул. Робоча, 64) відбулася перша дебатна гра в рамках серії дебатних заходів, які є складовою частиною програми Microsoft «Безпека дітей в Інтернет» і проводяться у Дніпропетровському регіоні волонтерами громадської організації «Школа Рівних Можливостей» спільно з представникам Дніпропетровського відділення ВМГО «Дебатна Академія».
Діти і молодь - лідери серед користувачів Інтернету. Вони відвідують чати, використовують для спілкування веб-камери та мобільні телефони, грають в комп'ютерні ігри у школі, вдома, в Інтернет-кав'ярнях тощо. Ці технології пропонують великі можливості, але у той же час можуть бути небезпечними. Зокрема, існує загроза сексуальної експлуатації та дитячої порнографії, а також можливість для збочинців глумитися над фотографіями чи повідомленнями дітей.

Дебати - це рольова інтелектуальна гра, в якій одна команда аргументовано доводить певну тезу, а інша - опонує їй. Ця популярна в усьому світі гра має на меті розвиток інтелектуального та творчого потенціалу людини.
Перша дебатна зустріч проекту присвячена міжнародному дню миру (21 вересня). Генеральною Асамблеєю ООН цей день проголошений як день відмови від насильства і припинення вогню у всьому світі. Всім країнам було запропоновано утримуватися в цей від проведення військових дій.
Програма «Безпека дітей в Інтернет» передбачає послідовну та всебічну роботу з дітьми шкільного віку та включає цілий ряд заходів, спрямованих на навчання дітей, вчителів та батьків правилам безпечного користування Інтернетом.
Інформаційні компанії, дебатні турніри, сучасні арт-технології, форум-театр та Гендерний інтерактивний театр - це все буде використано в роботі з безпеки дітей в Інтернет волонтерами Школи Рівних Можливостей.
Тема Дебатів:
Інтернет ігри призводять до агресії у дітей 
  Аналізували проблему  команди середньої школи № 6 та середньої школи № 9.




Як захистити себе в Інтернеті ?

Інтернет дає безліч різних можливостей. Однак щоб не виникало проблем, важливо захистити себе.
Існує багато видів кібер-злочинів. Злочинці можуть намагатися отримати доступ до вашої інформації, як-от пароль електронної пошти, банківські реквізити чи номер соціального страхування. Для цього вони можуть установлювати зловмисне програмне забезпечення на ваш комп’ютер, пробувати зламати ваш обліковий запис або оманливим шляхом змушувати вас надати цю інформацію. Після цього злочинці можуть обкрадати вас, видавати себе за вас або навіть продавати ваші дані на торгах. Злочинці також можуть використовувати Інтернет, щоб ошукувати вас, продавати підроблені товари або змушувати робити те, за що з вас стягуватимуться гроші. Як і злодій, який викрадає автомобіль для втечі, не зважаючи на те, хто його власник, вони можуть використовувати ваш комп’ютер або веб-сайт як знаряддя для скоєння кібер-злочинів.
Наведені тут поради та підказки, які допоможуть безпечніше переглядати веб-сторінки, варто знати і початківцям, і досвідченим користувачам Інтернету.






0 коментарі:

Дописати коментар